Ana sayfa Haberler

Hava Kaynaklı Isı Pompaları İçin Eksiksiz Bir Kılavuz

Sertifika
Çin Solareast Heat Pump Ltd. Sertifikalar
Çin Solareast Heat Pump Ltd. Sertifikalar
Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
Hava Kaynaklı Isı Pompaları İçin Eksiksiz Bir Kılavuz
hakkında en son şirket haberleri Hava Kaynaklı Isı Pompaları İçin Eksiksiz Bir Kılavuz

Hava kaynaklı bir ısı pompası kurmayı mı düşünüyorsunuz?Bu düşük karbonlu ısıtma alternatifi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenin.

 

Zaten bir hava kaynaklı ısı pompasına karar verdiniz mi?

 

Hava kaynaklı ısı pompası nasıl çalışır?

Hava kaynaklı bir ısı pompası, evinizi ısıtmak için tersine çalışan bir buzdolabı gibi çalışır.İşte nasıl çalıştığı:

Dış hava, bir soğutucu ile doldurulmuş bir tüp ağı üzerinden üflenir.Bu, soğutucuyu ısıtır ve sıvıdan gaza dönüşür.

Bu gaz, basıncı artıran bir kompresörden geçer.Sıkıştırma ayrıca daha fazla ısı ekler - lastiklerinizdeki hava basıncını doldurduğunuzda hava hortumunun ısınmasına benzer şekilde.

Sıkıştırılmış, sıcak gazlar, soğuk hava veya su ile çevrili bir ısı eşanjörüne geçer.Soğutucu, ısısını bu soğuk havaya veya suya aktararak ısınmasını sağlar.Ve bu, ısıtma ve sıcak su sağlamak için evinizin etrafında dolaştırılır.Bu arada, soğutucu tekrar soğuk bir sıvıya yoğunlaşır ve döngüyü yeniden başlatır!

 

hakkında en son şirket haberleri Hava Kaynaklı Isı Pompaları İçin Eksiksiz Bir Kılavuz  0

 

 

Isı pompaları da harika bir sıcak su kaynağı olabilir - ancak su, bir kazandan daha soğuk olacaktır.Pratik olarak bu, banyo yapıyorsanız, daha fazla sıcak suya ve soğuk musluktan daha az suya ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için muhtemelen daha büyük bir sıcak su deposuna ihtiyacınız olacak.

 

Evde hava kaynaklı ısı pompası kullanmak

Evinizi ve suyunuzu ısıtmak için hava kaynaklı ısı pompaları kullanılabilir.Düşünülmesi gereken şeyler var.

 

Isıtma için hava kaynaklı ısı pompası kullanma

Isı pompaları, iç ve dış sıcaklıklar arasında daha az fark olduğunda en iyi şekilde çalışır.Tıpkı buzdolabınızın sıcak havalarda daha çok çalışması gibi.Bu onları yerden ısıtma sistemleri için iyi bir eşleşme yapar.Zeminler radyatörlerden çok daha büyük bir alanı kaplar, bu nedenle aynı miktarda ısı sağlamak için çok ısınmaları gerekmez.Hava kaynaklı ısı pompaları ayrıca gaz veya akaryakıt yakıtlı kazanlardan daha düşük bir çıkışa sahiptir.Bu, ısıyı o kadar hızlı iletemeyecekleri anlamına gelir.Bunun yerine, evinizi daha uzun bir süre boyunca yavaşça ısıtmak için kullanılırlar.

 

Hava kaynaklı ısı pompası ve radyatörler

Evinizde radyatör varsa ve gazla çalışan bir ısıtma sisteminden hava kaynaklı bir ısı pompasına geçiyorsanız, evinizi sıcak tutmak için muhtemelen daha büyük radyatörler satın almanız gerekecektir.

 

Sıcak su için hava kaynaklı ısı pompası kullanma

Isı pompaları da harika bir sıcak su kaynağı olabilir - ancak su, bir kazandan daha soğuk olacaktır.Pratik olarak bu, banyo yapıyorsanız, daha fazla sıcak suya ve soğuk musluktan daha az suya ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.Bu nedenle, ihtiyaçlarınızı karşılamak için muhtemelen daha büyük bir sıcak su deposuna ihtiyacınız olacak.

hakkında en son şirket haberleri Hava Kaynaklı Isı Pompaları İçin Eksiksiz Bir Kılavuz  1

 

 

Farklı tipte hava kaynaklı ısı pompaları var mı?

Evet!İki ana tip hava kaynaklı ısı pompası vardır, 'havadan havaya' ve 'havadan suya'.Birleşik Krallık'taki çoğu hava kaynaklı ısı pompası kurulumu, 'havadan suya' tipler olarak bilinir.

 

'Havadan suya' hava kaynaklı ısı pompaları

Birleşik Krallık'taki çoğu hava kaynaklı ısı pompası kurulumu, 'havadan suya' tipler olarak bilinir.Bu sistemlerde ısı, geleneksel bir "ıslak" ısıtma sistemine aktarılır.Ve bu kurulum size sıcak su ve merkezi ısıtma sağlar.

 

'Havadan havaya' kaynaklı ısı pompaları

Birleşik Krallık hava kaynaklı ısı pompalarının azınlığı 'havadan havaya'dır.Ve adından da anlaşılacağı gibi, bunlar ısıyı evin etrafına dağıtılan havaya aktarır.Ancak sıcak su vermiyorlar.

 

Ayrıca, genellikle mevcut bir merkezi ısıtma sistemi ve kazan ile birleştirilebilen bir hibrit hava kaynaklı ısı pompası da bulunmaktadır.Bu hibrit hava kaynaklı ısı pompası sistemlerinde, ısı pompası günlük ısıtma ve sıcak su için bir 'temel yük' sağlar.Kazan sadece daha sıcak su sağlamak için ateşlendiğinde.Veya özellikle soğuk bir çırpıda sırasında hızlı bir ısı artışı.

Pub Zaman : 2022-04-09 09:21:05 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Solareast Heat Pump Ltd.

İlgili kişi: Miss. Zoe Leong

Tel: +86 13727864674

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)